• Aktualności

            • Finał konkursu "Ojczyste Słowo"

            • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Deklamatorskim „Ojczyste Słowo”. Grzegorz Grześ otrzymał wyróżnienie w przeglądzie rejonowym w Białymstoku, a Daria Andrzejczyk zdobyła trzecie miejsce w przeglądzie rejonowym oraz trzecie miejsce w finale, który odbył się 4 kwietnia w Biełskim Domu Kultury.

              Życzymy dalszych sukcesów!

               

              Вучні нанай школы ўзялі ўдзел у Агульнапольскім дэкламатарскім конкурсе „Роднае слова”. Гжэгаж Гжэсь атрымаў вылучэнне ў раённым аглядзе ў Беластоку, а Дар'я Анджэйчук здабыла трэцяе месца ў раённым аглядзе і трэцяе месца ў фінале , які прайшоў 4 красавіка ў Бельскім Доме Культуры.

              Зычым далейшых поспехаў!

            • Dzień bez plecaka

            • 3 kwietnia obchodziliśmy dzień bez plecaka - wyjątkowe święto, które zyskuje popularność w polskich szkołach. W tym dniu uczniowie i uczennice przynoszą do szkoły książki i zeszyty, ale bez plecaków. To okazja do wykazania się kreatywnością i pomysłowością, której naszym uczniom nie brakuje!

            • Wycieczka na Kampus UwB

            • W dniu 27 marca 2024 roku uczniowie klas VI-VIII wyruszyli na fascynującą wycieczkę na kampus Uniwersytetu w Białymstoku. Nasza przygoda była pełna nauki, odkryć i aktywnej zabawy.

              Rozpoczęliśmy od zwiedzania Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. To miejsce pełne fascynujących eksponatów, w których zgromadzono unikatowe kolekcje. Podziwialiśmy kolekcję kości eoceńskich pingwinów z Wyspy Seymour, a także kolekcję paleogeńskich stawonogów z bursztynów bałtyckiego, domikańskiego i meksykańskiego. Dowiedzieliśmy się o pająkach Polski i innych ciekawostkach przyrodniczych.

              Następnie udaliśmy się na Wydział Matematyki, gdzie mieliśmy nietypową lekcję prowadzoną przez panią Annę Rybak, koordynatorkę Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki. Wykorzystując program GeoGebra, odkrywaliśmy własności różnych figur geometrycznych. To była inspirująca lekcja, która pokazała nam matematykę w praktycznym zastosowaniu.

              Na koniec naszej wycieczki odwiedziliśmy Strefę Wysokich Lotów. Tam mogliśmy wyładować nadmiar energii, skacząc na trampolinach i korzystając z innych atrakcji. Wyjątkowi trenerzy i animatorzy sprawili, że spędziliśmy czas pełen radości i aktywności.

              Ta wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale także pełna emocji i niezapomnianych chwil. Dziękujemy Uniwersytetowi w Białymstoku za gościnność i inspirujące doświadczenia! 🌿📚🎢

            • Zbiórka na rzecz UDSK w Białymstoku

            • Szanowni Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach,

              Serdecznie dziękujemy za ogromne serce i zaangażowanie w zbiórkę na rzecz Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Wasza hojność i współpraca przerosły nasze oczekiwania.

              Najbardziej wzruszające jest to, że najmłodsi uczniowie okazali najwięcej dobroci. Wasza determinacja i empatia wobec innych dzieci, które zmagają się z poważnymi chorobami, są godne podziwu. Wasze gesty pomocy przynoszą nadzieję i ulgę tym, którzy potrzebują wsparcia.

              Dzięki Wam, dzieci z kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii, choć na chwilę mogą zapomnieć o chorobie. Wasza inicjatywa jest dowodem na to, że każdy gest ma znaczenie i może być promykiem nadziei na lepsze jutro.

              Wdzięczność za Wasze zaangażowanie nie zna granic. Dziękujemy, że jesteście tak wspaniałymi ambasadorami współczucia i solidarności.

            • Pasowanie na czytelnika

            • Uroczystość pasowania na czytelnika to wyjątkowy moment w życiu uczniów klasy pierwszej. To symboliczne wydarzenie oznacza, że stają się oficjalnymi czytelnikami szkolnej biblioteki.

               

              Czytanie to nie tylko forma rozrywki, ale także klucz do osobistego rozwoju. Oto, dlaczego warto sięgać po książki:

              1. Rozwój Umiejętności Językowych: Czytanie pomaga poszerzać słownictwo, uczyć poprawnej gramatyki i stylu pisania. To także doskonały sposób na naukę języków obcych.

              2. Zrozumienie Innych Kultur i Poglądów: Książki pozwalają nam zanurzyć się w innych światach, zrozumieć różnorodność kulturową i akceptować odmienność. Dzięki nim możemy spojrzeć na świat oczami innych ludzi.

              3. Poprawa Koncentracji i Skupienia: Czytanie wymaga pełnej uwagi. Regularne czytanie trenuje mózg do dłuższego skupienia się na jednej czynności.

              4. Redukcja Stresu: Książki pozwalają oderwać się od codziennych problemów, co pomaga w redukcji stresu.

              5. Rozwijanie Wyobraźni: Książki pobudzają wyobraźnię, pozwalając nam zanurzyć się w innych światach, przeżyć przygody bohaterów i odkrywać nowe możliwości.

              26 marca przed naszymi pierwszoklasistami otworzyły się drzwi do nieskończonej wiedzy, przygód i emocji, oficjalne stali się członkami magicznego świata książek. 

              Nasi najmłodsi uczniwie właśnie rozpoczęli wspaniałą przygodę z książkami. Niech ta pasja towarzyszy im przez całe życie. Gratulujemy pasowania na czytelnika! 

               

              Serdecznie dziękujemy Filii Biblioteki w Załukach i Bibliotece Publicznej w Gródku

            • Pierwszy Dzień Wiosny

            • W piękny, słoneczny 21 marca, uczniowie całej szkoły oraz oddziału przedszkolnego z niecierpliwością wyczekiwali na wyjątkowe wydarzenie: pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny. Tradycyjnie, jak co roku, wyruszyliśmy nad malowniczą rzekę Supraśl, aby uczcić ten magiczny moment.

              Na brzegu rzeki, w otoczeniu przyrody budzącej się do życia, stanęła nasza kolorowa marzanna. To była ta sama kukła, którą uczniowie samodzielnie wykonali wcześniej w szkole. Jej obecność symbolizowała zimę, którą teraz mieliśmy zamiar “topić”. Wszyscy zebrani wokół marzanny trzymali się za ręce, a nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego z niecierpliwością oczekiwali na sygnał.

              Gdy pierwsze promienie słońca oświetliły naszą marzannę, wszyscy razem krzyknęliśmy: “Zima, zima, odchodź!” I tak, z uśmiechem na twarzach, wrzuciliśmy marzannę do nurtu rzeki. Jej kolorowe wstążki i sianko unoszące się na wodzie były jak pożegnalny taniec zimy.

              Następnie przyszedł czas na tradycję białoruską. Uczniowie zawiesili na drzewach kolorowe, papierowe ptaki. Każdy ptak miał swoje miejsce, a wiatr delikatnie kołysał ich skrzydłami. Odśpiewaliśmy specjalne pieśni, które miały na celu przywołać skrzydlate zwierzęta. Nasze głosy niosły się wśród gałęzi, a ptaki zdawały się nas słuchać.

              Po powrocie do szkoły czekała nas jeszcze jedna atrakcja: ognisko z kiełbaskami. Wszyscy zebraliśmy się wokół ogniska, opowiadając sobie wesołe historie i delektując się ciepłem ognia. To był czas radości i wspólnego świętowania.

              Mamy nadzieję, że tak pożegnana zima, szybko do nas nie wróci. Wiosna przyniesie nam nowe możliwości, świeże powietrze i radosne dni. Niech ta tradycja trwa i niech każdy Pierwszy Dzień Wiosny będzie tak magiczny, jak ten właśnie był w naszej szkole. 🌸🌿🔥

            • Lekcja otwarta z matematyki

            • Serdecznie zapraszam na lekcję otwartą z matematyki w klasie VII, która odbędzie się 25 marca na drugiej godzinie lekcyjnej (8:55 - 9:40). Tematem naszej lekcji będzie “Kwadrat i jego połowa”.

              Na tej lekcji uczniowie korzystając z Twierdzenia Pitagorasa odkryją wzór na przekątną kwadratu. Przypomnimy sobie również wzory na pola i obwody kwadratów i trójkątów.

              Będzie to fascynująca lekcja! Do zobaczenia!

            • "Być kobietą..."

            • 8 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki o Kobietach - "Być kobietą..." zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Gródku. Miło nam poinformować, iż II miejsce w kategorii - przedszkole - zajęła Nina Kopczuk, a wyróżnienie zdobyła Daria Andrzejczyk, uczennica klasy VII. Gratulujemy!!

            • Dzień Kobiet

            • To był dzień pełen uśmiechów i wzajemnego szacunku! Dziewczęta i chłopcy w nietypowy, ale zabawny sposób zamienili się rolami. Panowie w sukienkach a panie w sportowych strojach chłopców to widok, który rozbawił każdego Nie zabrakło także kwiatów i słodkości, które rozjaśniły twarze naszych uczennic.

              Ale to nie wszystko! Starsze klasy przygotowały wyjątkowe wystąpienie, w którym podzielili się z nami historią Dnia Kobiet i własnymi refleksjami w postaci wierszy.

              Na koniec czekała wspaniała niespodzianka – ognisko z kiełbaskami , zorganizowane przez uczniów ze starszych klas, które zgromadziło całą społeczność szkolną.

              Niech każdy dzień w naszej szkole będzie tak radosny i pełen wzajemnego szacunku, jak ten Dzień Kobiet!

            • "𝙉𝙞𝙚𝙨𝙖𝙢𝙤𝙬𝙞𝙩𝙚 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙜𝙤𝙙𝙮 𝙙𝙯𝙞𝙚𝙨𝙞𝙚̨𝙘𝙞𝙪 𝙨𝙠𝙖𝙧𝙥𝙚𝙩𝙚𝙠 (𝙘𝙯𝙩𝙚𝙧𝙚𝙘𝙝 𝙥𝙧𝙖𝙬𝙮𝙘𝙝 𝙞 𝙨𝙯𝙚𝙨́𝙘𝙞𝙪 𝙡𝙚𝙬𝙮𝙘𝙝)"

            • ‘’𝙉𝙞𝙚𝙨𝙖𝙢𝙤𝙬𝙞𝙩𝙚 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙜𝙤𝙙𝙮 𝙙𝙯𝙞𝙚𝙨𝙞𝙚̨𝙘𝙞𝙪 𝙨𝙠𝙖𝙧𝙥𝙚𝙩𝙚𝙠 (𝙘𝙯𝙩𝙚𝙧𝙚𝙘𝙝 𝙥𝙧𝙖𝙬𝙮𝙘𝙝 𝙞 𝙨𝙯𝙚𝙨́𝙘𝙞𝙪 𝙡𝙚𝙬𝙮𝙘𝙝)'' – książka napisana przez Justynę Bednarek była inspiracją do przeprowadzenia przez Panią Ewelinę Karczemną z Biblioteki Publicznej w Gródku zajęć dla klas 0-1.

              ʟᴇᴋᴛᴜʀᴀ ᴏᴘᴏᴡɪᴀᴅᴀ ᴏ 10 sᴋᴀʀᴘᴇᴛᴋᴀᴄʜ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇ ᴜᴄɪᴇᴋᴀᴊᴀ̨ ᴢ ᴅᴏᴍᴜ ᴍᴀᴍʏ ɪ ᴊᴇᴊ ᴄᴏ́ʀᴋɪ ʙᴀsɪ, ᴀʙʏ ᴘʀᴢᴇᴢ̇ʏᴄ́ ʀᴏ́ᴢ̇ɴᴇ ᴘʀᴢʏɢᴏᴅʏ. ɴɪᴇᴋᴛᴏ́ʀᴇ ᴢ ɴɪᴄʜ ᴢᴏsᴛᴀᴊᴀ̨ ɢᴡɪᴀᴢᴅᴀᴍɪ ғɪʟᴍᴏᴡʏᴍɪ, ɴɪᴇᴋᴛᴏ́ʀᴇ ᴅᴇᴛᴇᴋᴛʏᴡᴀᴍɪ ʀᴏᴢᴡɪᴋᴌᴜᴊᴀ̨ᴄʏᴍɪ ᴋʀʏᴍɪɴᴀʟɴᴇ ᴢᴀɢᴀᴅᴋɪ, ᴀ ᴊᴇsᴢᴄᴢᴇ ɪɴɴᴇ… ᴍʏsɪᴍɪ ᴍᴀᴍᴀᴍɪ ᴄᴢʏ ᴜsᴢᴄᴢᴇʟɴɪᴀᴄᴢᴀᴍɪ ᴡʀᴏɴɪᴄʜ ɢᴡɪᴀᴢᴅ.

              𝗔 𝗸𝗶𝗺 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮ł𝘆 s𝗸𝗮𝗿𝗽𝗲𝘁𝗸𝗶 naszych uczniów, 𝘇𝗼𝗯𝗮𝗰𝘇𝗰𝗶𝗲 𝘀𝗮𝗺𝗶

            • Webinar dla RODZICÓW

            • 20 marca o godzinie 18:00 z Rodziców na BEZPŁANY WEBINAR dotyczący pracy z uczniem dyslektycznym oraz przygotowania do egzaminu ósmoklasisty.

              Dowiedzą się Państwo, jak wesprzeć dziecko w zdobywaniu umiejętności z wykorzystaniem Metody Ortograffiti oraz jak skutecznie współpracować z nauczycielami. Zostaną omówione praktyczne wskazówki oraz wyjaśnienie istoty pracy z uczniem dyslektycznym. Dołączcie do webinaru, aby razem działać na rzecz sukcesu edukacyjnego dzieci!

              Zarezerwujcie miejsce na webinarze!!  REZERWUJ

              Udział w webinarze jest bezpłatny.

              Organizator: Ortograffiti

            • Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce uczniów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej

            • Ruszyła I edycja „Podlaskiego programu wsparcia stypendialnego uczniów/uczennic szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne”. Do zdobycia jest kwota 6 tysięcy złotych. Kwota w 2024 roku przeznaczona na pomoc dla najzdolniejszych uczniów uczęszczających do szkół z obszaru województwo podlaskiego, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 roku. Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

               CZYTAJ WIĘCEJ

               

              Źródło: https://podlaskie.eu/edukacja/stypendia.html?fbclid=IwAR1RKDosvV86w5WIGmQEdmrlRLlc70wPkMC74c5m485-N--rlKsZqgLK0II

            • UWAGA! ODRA!

            • ODRA/ Measles virus

              Zakażenie szerzy się drogą kropelkową oraz przez bezpośrednią styczność z wydzieliną z jamy nosowo-gardłowej chorej osoby. Objawy pojawiają się po 10-12 dniach od zakażenia. Początkowo występuje gorączka, złe samopoczucie, zapalenie spojówek, katar, kaszel. Po 2-4 dniach pojawia się wysypka. Wraz z rozwojem choroby temperatura wzrasta nawet do 39-41°C. W jamie ustnej pojawiają się białe wykwity otoczone czerwoną linią (plamki Koplika), a następnie czerwona wysypka stopniowo pokrywa całe ciało. Zakażony wirusem człowiek stanowi źródło zakażenia dla otoczenia jeszcze przed wystąpieniem jakichkolwiek objawów. Szacuje się, że jeden chory może zarazić 9 z 10 osób niezaszczepionych ze swojego otoczeniaNie należy lekceważyć choroby, ponieważ powikłania z nią związane mogą być bardzo groźne. Możliwe powikłania odry dotyczą 30% chorych. Występują głównie wśród dzieci do 5 roku życia i dorosłych w wieku powyżej 20 lat oraz osób z zaburzeniami odporności.Najczęstsze powikłania to:· zapalenie ucha środkowego,· biegunka,· zapalenie płuc,· ostre zapalenie mózgu

              Szczepienie przeciwko odrze jest bardzo skuteczne. Po podaniu pierwszej dawki szczepionki osoba zaszczepiona uzyskuje odporność na poziomie 95%, podanie drugiej dawki szczepionki pozwala osobie zaszczepionej osiągnąć odporność niemalże 100%. Szczepienia przeciwko odrze przeprowadza się szczepionką skojarzoną przeciwko odrze, śwince i różyczce. Wszystkie zarejestrowane w Polsce szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce dopuszczone są do stosowania także u osób dorosłych. Jeśli nie wiesz lub nie pamiętasz, czy chorowałeś lub byłeś szczepiony, to powinieneś:· zgłosić się do swojego lekarza,· zapytać lekarza o zasadność badania poziomu przeciwciał przeciwko odrze,· ewentualnie poddać się szczepieniu ochronnemu, po konsultacji z lekarzem.

               

              ODRA/ Szczepienia

              W okresie przed zastosowaniem powszechnych szczepień przeciwko odrze, tj. przed 1975 rokiem, przechorowanie odry w populacji było zjawiskiem powszechnym. Zatem osoby po 50 roku życia z dużym prawdopodobieństwem przechorowały odrę. Przechorowanie odry daje trwałą odporność na całe życie.Jeśli nie wiesz lub nie pamiętasz, czy chorowałeś lub byłeś szczepiony, to powinieneś:· zgłosić się do swojego lekarza,· zapytać lekarza o zasadność badania poziomu przeciwciał przeciwko odrze,· ewentualnie poddać się szczepieniu ochronnemu, po konsultacji z lekarzem.Osoby dorosłe zaszczepione jedną dawką szczepionki, w celu pełnego uodpornienia powinny przyjąć drugą, przypominającą dawkę szczepionki.Szczepienia przeciwko odrze przeprowadza się szczepionką skojarzoną przeciwko odrze, śwince i różyczce. Wszystkie zarejestrowane w Polsce szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce dopuszczone są do stosowania także u osób dorosłych.

              Schemat podania szczepionki wskazuje Charakterystyka Produktu Leczniczego (CHPL), zgodnie z którą zaleca się podanie 1 dawki szczepionki, jako szczepienia podstawowego, osoba zaszczepiona uzyskuje odporność na poziomie 95%. Zaleca się podanie 2 dawki szczepionki, najlepiej w ciągu 3 miesięcy od podania 1 dawki (nie wcześniej, niż 4 tygodnie od podania 1 dawki). Podanie drugiej dawki szczepionki pozwala osiągnąć odporność niemalże 100%. Nie zaleca się podawania szczepionki w okresie ciąży, a przez 1 miesiąc po szczepieniu nie na-leży zachodzić w ciążę.Państwowa Inspekcja Sanitarna zaleca szczepienia pracowników przez pracodawców szczególnie w zakładach w których są zatrudnione osoby z Ukrainy i innych krajów na wschód od Polski.Pracowniczy obowiązek szczepień ochronnych wynika z przepisów prawa pracy. Zgodnie z art. 2221 § 1 Kodeksu pracy w razie zatrudniania pracownika w warunkach narażenia na działanie szkodliwych czynników biologicznych, pracodawca stosuje wszelkie dostępne środkieliminujące narażenie, a jeżeli jest to niemożliwe – ograniczające stopień tego narażenia, przyodpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki.

               

              Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Białymstoku

            • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

            • Drodzy Uczniowie i Rodzice, nasza szkoła przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

               

              Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

               

              Termin Akcji: 31 marca 2024

              Miejsce Akcji: parking przy NSP w Załukach

               

              NIE ODBIERAMY:

               

              świetlówek, baterii innych niż alkaliczne oraz tuszy i tonerów.

               

              ZBIERAMY:

               

              Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, piece elektryczne, elektryczne płyty grzejne, mikrofalówki, pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania żywności, elektryczne urządzenia grzejne, pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, pozostały sprzęt wentylujący, wyciągi wentylujące i sprzęt konfekcjonujący.

               

              Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: odkurzacze, zamiatacze do dywanów, pozostałe urządzenia czyszczące, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych, żelazka i pozostałe urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań, noże elektryczne, urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała, zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu, wagi, pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego.

               

              Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery duże stacjonarne, stacje robocze, jednostki drukujące, komputery osobiste stacjonarne, w tym kable, procesor, mysz, monitor i klawiatura, laptopy, drukarki, puste cartridge do drukarek, notepady, sprzęt kopiujący, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną, terminale i systemy użytkownika, faksy, telefaksy, telefony, automaty telefoniczne, telefony bezprzewodowe, telefony komórkowe, systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne, pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej.

               

              Sprzęt audiowizualny: odbiorniki radiowe, odbiorniki telewizyjne, kamery video, sprzęt video, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku, instrumenty muzyczne, pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne.

               

              Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub śrub, narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań, narzędzia do rozpylania, kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych, pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne.

               

              Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: kolejki elektryczne lub tory wyścigowe, kieszonkowe konsole do gier video, gry video, sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym.

               

              Przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe używane w gospodarstwie domowym.

               

              Automaty do wydawania: automaty do wydawania napojów gorących, automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami, automaty do wydawania produktów stałych, automaty do wydawania pieniędzy – bankomaty, inne wydające wszelkiego rodzaju produkty.

               

              Baterie i akumulatory: baterie i akumulatory ołowiowe, baterie i akumulatory niklowo-kadmowe, baterie alkaliczne.

               

              Zapraszamy do udziału w akcji!

            • Rekrutacja do szkoły i zerówki na rok szkolny 2024/2025

            • Statut Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Załukach

               

              Rozdział 7

              Zasady przyjmowania uczniów do szkoły

               

              § 93

               

              1. Uczniem Szkoły może być każde dziecko, którego rodzice / opiekunowie prawni akceptują zasady funkcjonowania Szkoły i postanowienia niniejszego Statutu. 

              2. Decyzję o przyjęciu ucznia do Szkoły podejmuje Dyrektor Szkoły w porozumieniu z Radą Pedagogiczną i zobowiązuje się do powiadomienia Organu Prowadzącego.

              3. Szkoła przyjmuje uczniów niezależnie od miejsca zamieszkania i zameldowania kandydatów.

              4. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci przyjmowane są dzieci w wielu 6 lat, które podlegają rocznemu przygotowaniu przedszkolnemu.

              5. Na wniosek rodziców / opiekunów prawnych naukę w pierwszej klasie może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat i korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

              6. Do Szkoły przyjmowane są dzieci w wieku obowiązku szkolnego, rozpoczynającego się w wieku 7 lat.

              7. Przyjęcie dziecka do Szkoły może nastąpić w trakcie całego roku szkolnego, w miarę posiadania przez Szkołę wolnych miejsc.

              8. Do klasy programowo wyższej przyjmuje się uczniów na podstawie świadectwa ukończenia klasy programowo niższej w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej tego samego typu oraz odpisu arkusza ocen wydanego przez szkołę, z której uczeń odszedł.

              9. Uczniowie mogą być przyjmowani do Szkoły, także w ciągu roku szkolnego (w miarę wolnych miejsc), nie później jednak niż do połowy II semestru roku szkolnego. W szczególnych sytuacjach Dyrektor może podjąć decyzję o przyjęciu ucznia po tym terminie. Ostateczną decyzję o przyjęciu ucznia do klasy w trakcie trwania roku szkolnego podejmuje Dyrektor Szkoły w porozumieniu z Radą Pedagogiczną.

              10. Uczniów z zagranicy przyjmuje się na podstawie przetłumaczonego świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą i ostatniego świadectwa szkolnego wydanego w Polsce, na podstawie sumy lat nauki szkolnej ucznia.

              11. Przyjęcie dziecka do Szkoły i Oddziału przedszkolnego poza wyżej wymienionymi zasadami wymaga złożenia:

              a) wniosku (Załączniki do Statutu Szkoły) rodzica / opiekuna prawnego podpisanego przynajmniej przez jednego z rodziców / opiekunów. 

              b) w celu zapewnienia uczniom optymalnych warunków rozwoju wymagane jest również dostarczenie przez rodziców / opiekunów prawnych orzeczeń i opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej w przypadku, gdy taka opinia została wydana.

              12. Zapisy do Szkoły i Oddziału przedszkolnego prowadzone są przez Dyrektora Szkoły, każdego roku od 1 lutego do 30 kwietnia.

              13. Ogłoszenie listy dzieci przyjętych Szkoły i Oddziału przedszkolnego następuje w maju.

              14. Dyrektor Szkoły powiadamia Dyrektora Przedszkola Publicznego i Dyrektora Szkoły publicznej w obwodzie której mieszka przyjęty uczeń o spełnianiu przez niego obowiązku przedszkolnego lub szkolnego w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach.

               

              § 94

               

              1. Wszelkie spory wynikłe w trakcie procedury kwalifikacyjnej rozstrzyga Dyrektor Szkoły w porozumieniu z Radą Pedagogiczną i Organem Prowadzącym.

              2. Rodzice / opiekunowie prawni mają prawo odwołać się od decyzji Dyrektora Szkoły w przypadku niesatysfakcjonującego ich rozstrzygnięcia w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia listy dzieci przyjętych Szkoły i Oddziału przedszkolnego.

            • Zbiórka na rzecz UDSK w Białymstok

            • Zachęcamy uczniów, rodziców oraz wszystkich mieszkańców Załuk do przyłączenia się do akcji charytatywnej

               

              15 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa. Jego celem jest podnoszenie świadomości, że dzieci również mogą chorować na tak poważne i ciężkie choroby oraz zwrócenie uwagi na potrzebę wczesnego badania i diagnozowania chorób nowotworowych.

              Organizacja International Confederation of Childhood Cancer Parent Organizations, czyli Międzynarodowa Konfederacja Organizacji Rodziców Chorych na Raka u Dzieci, która zaingurowała obchody tego dnia miała na celu zmniejszenie śmiertelności wśród dzieci chorych na raka oraz ograniczenia, a jeśli to możliwe, to wyeliminowanie bólu i cierpienia wśród małych pacjentów.

              W Polsce co roku diagnozowane są różnego rodzaju choroby nowotworowe u około 1200 dzieci do 18. roku życia. Najczęstsze są białaczki oraz choroby układu krwiotwórczego, które stanowią około 26 proc. wszystkich nowotworów u dzieci. 

              Źródło: 

              DzieńDobryTVN / WartoWiedzieć / Onkonet  

               

            • Bezpiecznie w sieci

            •    W dniu 12 lutego nasza szkoła miała przyjemność gościć teatr profilaktyczny, którego przedstawienie poświęcone było bezpiecznemu korzystaniu z telefonu, komputera oraz internetu. Aktorzy w przystępny sposób omówili z uczniami zagrożenia związane z nadmiernym korzystaniem z nowoczesnych technologii oraz wyjaśnili pojęcie hejtu w internecie. Wizyta ta była nie tylko edukacyjna, ale także interaktywna i angażująca dla naszych uczniów.

            • Muzyczny tłusty czwartek

            •    W czwartek 08.02.2024r. w szkole gościliśmy muzyków Arte Muza, którzy przedstawili audycję muzyczna pod tytułem "Dolina uprzejmości". To opowieść o krainie gdzie wszyscy są bardzo kuluralni i uprzejmi. Pewnej nocy pojawią się Mąciwoda, który wykrada miłe słowa. Zadaniem naszych dzieci było odzyskanie skradzionych słów z czym świetnie sobie poradziły.

              ...