• PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

•         W dniu 23 maja uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Iwoną Kondraciuk udali się na wycieczkę do Białegostoku w ramach XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy ogrody oraz wnętrze Pałacu Branickich. Spoglądaliśmy na barokowe ogrody z niecodziennej perspektywy – pałacowego balkonu. Na własne oczy przekonaliśmy się, jak wyglądały kiedyś mury Wersalu Podlasia. Porównaliśmy poziom ziemi kiedyś i dziś. Mogliśmy się poczuć tak, jakbyśmy przenieśli się w czasie.
                     Po wizycie w zespole pałacowo-parkowym Branickich udaliśmy się na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej. Młodzież wzięła udział w warsztatach z czynnym udziałem publiczności „Oczami ciemności”. Celem zajęć było przedstawienie świata niewidomych dzieci, aby poprzez zabawę pokazać świat ciemności, pobudzić do działania inne zmysły takie jak: słuch, węch, dotyk itp. Pod czujnym okiem studentów inżynierii biomedycznej, uczniowie własnymi zmysłami odkrywali świat osób niewidomych. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowy certyfikat, który z dumą zawiesimy w naszej klasie.
                   Po dniu pełnym wrażeń pojechaliśmy na dworzec PKS. Zmęczeni, szczęśliwi i przepełnieni nowymi wrażeniami wróciliśmy do szkoły.

• Po Polsce podróże małe i duże

• 9 maja do naszej szkoły zawitała grupa aktorska Akada z przedstawieniem "Po Polsce podróże małe i duże"
              Mimo, że spektakl skierowany był do młodszych uczniów, wszyscy świetnie się bawili. Odwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Polsce nie wyjeżdżając z Załuk.

Głównym bohaterem przedstawienia był smok Bazylii, który chcąc odwiedzić swego dziadka w Krakowie  musiał przejść całą Polskę, ponieważ podejrzany osobnik pozamieniał położenie miast na mapie.  Smok wędrował po naszym kraju przy okazji opowiadając dzieciom o największych miastach i związanych z nimi legendach.

Bardzo zabawny pokaz i pełen humoru przekaz.

• Wizyta duszpasterska biskupa

• Dnia 6 maja 2019 roku w naszej szkolnej społeczności gościliśmy ks. bp. Henryka Ciereszko.

Jego Ekscelencja spotkał się z dziećmi i młodzieżą oraz ania dyrektor Ireną Suprun i pracownikami szkoły na szkolnym apelu i skierował kilka słów do zebranych. Zapytał uczniów klas VII i VIII o wrażenia po Sakramencie Bierzmowania. Następnie udzielił wszystkim duszpasterkskiego błogosławieństwa i zwiedził szkołę.